fbpx
Scroll Top
LÕÕGASTAVA MASSAAŽITERAAPIA FENOMEN

Kui inimesed kuulevad-loevad “lõõgastavast” massaažist, siis on paljude esimene mõte, et nad tahaks ikka massaaži ka saada, mitte ainult silitamist. Ma võin käsi südamel kinnitada, et silitamisest on asi kaugel. Siiski ei ole siin arusaadavalt tegemist väga tugevat sorti ega ravimassaažiga. Miks on lõõgastav massaažiteraapia siis hea valik?

Selle stiili eesmärk on viia külastaja aeglustunud ajulainete seisundisse ehk teeta ajulainetesse, kus tekib tunne, et viibitakse une ja ärkveloleku vahepeal. See seisund saab tekkida, kui inimene on rahulik ja ülimalt lõõgastunud, mida antud massaažipraktika abil soovitaksegi saavutada. Teetalaineid saavutatakse üldjuhul läbi une, sügava meditatsiooni ning unistamise. Neid iseloomustavad loovus, teadlikkuse kadu ning unelmad.

Kui tavapäraselt viibime me beetalainetes ( 13-32 Hz), kus oleme ärksad, aktiivsed ja mõtlemisaltid, siis eduka massaažitöö tulemusena hakkavad need lained muutuma aeglasemaks, minnes edasi alfalaineteks ( 8-13 Hz), kus mõttetöö tegevus on pidurdunud ning tekib lõõgastusseisund ning sealt järgmine samm ongi juba teetalained (4-8 Hz), kus toimub väga efektiivne tervenemisprotsess.

Selles seisundis vähenevad stress ja ärevus, sellest tingituna omakorda tugevneb immuunsussüsteem (teeta ajulained aktiveerivad kasulike kemikaalide ja neuroandurite vabanemist, mis toetab immuunsust); tugevneb intuitsioon ja side alateadvusega, lisaks probleemide lahendamise võime, loovus, õppimisvõime, pikaajaline mälu, emotsionaalne ning spirituaalne ühendatus.

Saavutatav seisund sõltub juba terapeudi ja külastaja vahelisest koostööst ning usalduse astmest. Ärevatel inimestel on mõistagi raskem saavutada teetaseisundit, kuid regulaarse külastamise korral ei ole see võimatu ülesanne (nagu kogemused on näidanud). Varasemalt olen kirjutanud terapeudi ja külastaja vahelisest usaldusest, millel on seisundi saavutamiseks oluline roll.

Selleks, et süvalõõgastada masseeritav, olen lõõgastavasse massaažiteraapiasse kombineerinud erinevate stiilide parimad lõõgastustehnikad- ühena ja tähtsaima nendest Hawaii Lomi-lomi võtted. Need võtted on erilised juba sellepoolest, et tihtipeale teevad kaks kätt erinevat liigutust, mida masseeritav ei suuda lõpuks jälgida- ning tänu sellele annab lahti oma kontrollfunktsioonist ning suudab anduda täielikult massaažile.

Lõõgastava massaažiteraapia populaarsus räägib enda eest. Teetalainele olekus viibimine on imeline kingitus nii kehale kui hingele.

TEISED KIRJATÜKID

blogis